POMOC TECHNICZNA: +48 606 85 73 04

9 szablonów Premium WordPress dla podróżników i fotografów

9 szablonów Premium WordPress dla podróżników i fotografów
panorama

Na początku jest fascynacja ciekawym miejscem, opowieściami, fotografiami…  później zaczynamy drążyć temat, aż w końcu pojawia się decyzja – jedziemy!
Przemierzamy tysiące kilometrów, robimy tysiące zdjęć i… po powrocie mamy mnóstwo wspomnień, którymi chcielibyśmy podzielić się z przyjaciółmi i (nie)znajomymi. Zatem jak to zrobić?

Można na żywo… na slajdowiskach.  To kontakt często z podróżnikami, ludźmi mającymi podobne pasje czy marzenia. Jednak slajdowiska pozwalają nam dotrzeć do ograniczonej grupy odbiorców.

Może zatem warto pomyśleć o blogu czy własnej stronie internetowej, na której nie tylko możemy umieszczać na bieżąco relacje z podróży, ale również dzielić się wrażeniami po powrocie. Docieramy w ten sposób nie tylko do znajomych czy rodziny, ale też do wielu ludzi do, których w inny sposób nigdy byśmy nie dotarli. Strona może być też inspiracją dla wielu osób do samodzielnego poznawania świata.

Jak zatem samodzielnie stworzyć swoją własną stronę podróżniczą?

Najłatwiej jest zacząć z WordPress’em – najprostszym i do opanowania właściwie przez każdego, systemem zarządzania treścią.

Jak zatem sprawić, aby Twój blog był unikalny, miał ciekawą szatę graficzną i dużą odwiedzalność?

Skupmy się zatem na atrakcyjnym wyglądzie naszej strony.

Jakiś czas temu pisałem już o bezpłatnych szablonach pod artystyczne porftolio jak i szablonach pod bloga i internetowy magazyn . Dziś pora na wyższą półkę, czyli komercyjne szablony dla fotografów i podróżników.

ZAŁOŻENIE:  mamy treść na bloga i mnóstwo fotografii.

CEL: Strona ma zawierać  ciekawą prezentację galerii, treści i ewentualnie mapy.

Przyjrzyjmy się zatem kilku szablonom Premium WordPress’a. WordPress Panorama

Szablon, w którym wiodącą rolę grają fotografie. Ciekawie rozplanowane menu boczne oraz prezentacja wpisu. Galerie pełnoekranowe przyciągają wzrok i zapewniają mocne oddziaływanie fotografii.

Konzept WordPress Theme 

Bardzo kreatywny szablon mogący być prezentacją zarówno bloga, jak i portfolio czy map… Do tego niekonwencjonalna nawigacja. Słowem – szablon bardzo awangardowy.

 

 

Responsive Fullscreen Studio for WordPress

Pełnoekranowy szablon, w którym wiodącą rolę gra fotografia, z możliwością prezentacji aktualności na głównej stronie. Dodatkowym atutem jest pełnoekranowy slideshow. Blog prezentowany w sposób przejrzysty i przyjazny dla internauty. Szablon dobry, dla tych którzy mniej piszą a więcej fotografują.

 

 

 

Travel WordPress Theme

Ciekawy pomysł na prezentację, gdzie tłem jest pełnoekranowy slideshow, a nawigacja bloga jest poprzez time-line z podpiętymi wpisami. Belka nawigacji niestandardowo umieszczona jest w stopce strony. Jednak przy tak ciekawej prezentacji ten element nie przeszkadza.

 

 

 

wpTraveller

To typowo podróżniczy szablon fotobloga. Na wejście wita nas interaktywna mapa Googla, z możliwością oznaczenia miejsc publikacji. W dalszej części strony, pojawiają się duże pojedyncze fotografie i galerie. Do tego jest sporo shortcode’ów, które ułatwiają proste zarządzanie szablonem. Idealny dla ludzi często i daleko podróżujących.

 

Memoir

Szablon typowego bloga – dziennika z podróży. Uzupełniony o galerię i sporo shortcodów. Prosty w konfiguracji.

 

Daily Journal

Inna koncepcja graficzna szablonu Memoir. Szablon typowo blogowy.

 

SimplePress

Rozbudowany szablon małego e-zinu lub sporego bloga. Mnóstwo możliwości konfiguracyjnych i ciekawe rozwiązania prezentacji grafiki.

 

 

 

 

Gleam

Typowe portfolio fotograficzne z możliwością umieszczania wpisów blogowych. Kapitalnie nadaje się do prezentacji fotografii.

 

A jeżeli samodzielne poszukiwania zajmują Ci zbyt wiele czasu, lub natrafiasz na trudności, które nie wiesz jak rozwiązać, zapisz się na warsztaty, np. “Wiosna z WordPressem”, gdzie otrzymasz wiedzę “w pigułce” popartą praktycznymi przykładami, poznasz jak prostą i przyjemną może okazać się praca z tym CMSem. A do tego uzyskasz możliwość, której nie dadzą Ci książki – spersonalizowane konsultacje, pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Kamiński
23 sierpnia 2017 17:03

Minęło nie całych 4 roki, a jak dużo się zmieniło w projektowaniu webowym.

 
Dyskusja
 
1
0
Would love your thoughts, please comment.x