POMOC TECHNICZNA: +48 606 85 73 04

Przygoda z Zenboxem… czyli o szybowaniu w chmurę.

Przygoda z Zenboxem… czyli o szybowaniu w chmurę.
zenbox

Ostatnimi czasy było troszkę przerwy w publikacjach na stronie za sprawą kilku poważnych zmian jak i sporej ilości pracy… Ale po kolei…
Zmiany… oczywiście na lepsze, czyli wędrówka “w chmury”. Dotychczas strona postawiona była na jednym z ciekawszych ofertowo i technicznie polskich VPSów, jednak przyszedł czas na modernizację i redukcję kosztów.
Słysząc wiele pochlebnych opinii nawiązałem współpracę z Zenbox.pl . Najpierw niemiłosiernie “testowałem” hosting, by samodzielnie przekonać się, czy faktycznie jest tak dobry jak o nim piszą – czyli sporo maili do Obsługi Klienta z pytaniami o szczegóły, sprawdzanie różnych konfiguracji itp…
No bo co jest najważniejsze w hostingu? Oczywiście… obsługa klienta, a zaraz po niej sam hosting 😉

Jak zatem Zenbox.pl sprawdził się w tym zakresie?
Przy przenoszeniu stron (w sumie prawie 30) postawionych na WordPressie, różne sytuacje zdarzyć się mogą. No i się zdarzyły. Często, mimo zachowania zasad, których należy przestrzegać przy przeprowadzkach, po wywołaniu adresu strony wtyczki komunikowały błędy, strona nie chciała się otworzyć itp itd. Wszystko za sprawą różnicy w konfiguracji obu hostingów – rzecz normalna.

Mnóstwo pracy … I ku mojemu bardzo pozytywnemu zaskoczeniu, w każdym momencie mogłem liczyć na fachową pomoc, czy konsultacje ze strony specjalistów z Zenboxa.

Nawet w kwestiach, w których często u innych operatorów których tu nie wspomnę… otrzymywałem informację “Nie jesteśmy autorami tego oprogramowania, nie możemy pomóc”. A chodziło właśnie o konfigurację wtyczek WP a właściwie dostosowanie jej specyfiki nowego hostingu. Tutaj specjaliści z Zenbox’a naprawdę pokazali klasę.
Na początku byłem dość sceptyczny, bo jak to często bywa, operatorzy reklamują swoje usługi pisząc, że przeprowadzka od innego operatora gratis i bezproblemowo… Na kilku już się naciąłem…
Ale wiadomo nigdzie nie jest tak dobrze… i trzeba mieć tego świadomość.

W Zenboxie również nie było. Okazało się, że w ramach darmowych przenosin, mogą być przeniesione 3 strony i kilka kont pocztowych, a nie całość. Zatem co pozostaje  komuś, pod kogo opieką są dziesiątki stron?
Przenosić samodzielnie i…  uruchomić sobie  mailową “gorącą linię” do konsultacji z technikami z Zenboxa. I to okazało się “strzałem w dziesiątkę”. Mając doświadczenie, jak newralgiczną operacją jest zmiana hostingu dla działającej strony z dużą liczbą odwiedzin, miałem świadomość, że powinienem się spodziewać wielu kłopotów.

Cała operacja trwała 48h i przeszła bezboleśnie – myślę, że zawdzięczać mogę to przede wszystkim pomocnej i bardzo sprawnej Obsłudze Klienta w Zenboxie. Nie było pytania na które nie otrzymałbym odpowiedzi, albo problemu którego by dla mnie nie rozwiązali.
Od tego czasu strony pięknie działają już w chmurze. Czy był to doby wybór? Czas pokaże. Póki co wszystko na to wskazuje. A i świadomość że 4x na dobę wykonywane są kopie awaryjne moich stron… cóż po prostu ZEN.
Zatem jeśli chcesz gdzieś założyć swoją stronę, to z czystym sumieniem mogę polecić Zenbox.

Są naprawdę wiarygodni i dobrzy w tym co robią.

zenbox-logo

A jak strony sprawują się na nowym hostingu… z pewnością napiszę już niebawem, gdy minie wystarczająco dużo czasu by obiektywnie to ocenić.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 
Dyskusja
 
0
Would love your thoughts, please comment.x