POMOC TECHNICZNA: +48 606 85 73 04

Free Social Slider czyli jak efektownie zintegrować bloga z Facebookiem

Free Social Slider czyli jak efektownie zintegrować bloga z Facebookiem
FB wtyczka

No ok mamy naszą śliczną stronę…  Ale jak powiedzieć o niej światu?
Najprościej i najbardziej twórczo można to zrobić poprzez integrację z Facebookiem. Wtyczek integracyjnych obecnie jest mnóstwo. My dzisiaj skupimy się na jednej z popularniejszych Free Social Slider by ARScode
Wyszukujemy ją w instalatorze wtyczek. Mimo iż sama wtyczka była dawno temu aktualizowana i mimo ostrzeżeń o tym, iż nie została przetestowana z aktualną wersją WordPressa, nie musimy się obawiać jej instalacji. Z resztą  zawsze można  poszukać opinii o wtyczce na Googlu, co pozwoli nam ocenić  faktyczne jej bezpieczeństwo..
Zatem instalujemy. Po instalacji i włączeniu wtyczki trzeba gdzieś odnaleźć panek konfiguracyjny wtyczki.

Jakie są standardowe miejsca gdzie instalują się panele konfiguracyjne wtyczek?

 1. Menu główne (po lewej)
 2. Edytor postów
 3. Ustawienia w Menu głównym

W naszym przypadku Panel Konfiguracyjny trafił właśnie do Ustawień. Zatem klikamy na Ustawienia-> Facebook Likebox Slider by ARScode. Oczom naszym pojawi się panel jak na fotce poniżej.

Facebook SLider

Sama wtyczka jest banalna w konfiguracji:

 1. Enable – pole wyboru które włącza nam wyświetlanie wtyczki na stronie.
 2. Facebook Page URL – adres URL FanPage’a na Facebooku. Niestety nie da się w ten sposób podlinkować prywatnego profilu.  np. https://www.facebook.com/ShadowHunters.Org
 3. Width – szerokość slidera w pixelach (standardowo ta wartość wydaje się być optymalna)
 4. Height – wysokość slidera w pixelach (w przypadku włączenia wszystkich poniższych opcji może się okazać że standardowe ustawienie jest zbyt małe – my ustawiamy na 600)
 5. Show faces – włączanie wyświetlania zdjęć profilowych osób które polubiły naszą stronę.
 6. Show stream – załaczanie strumienia wpisów z naszego FanPage’a
 7. Show header – załączanie nagłowka tytułowego naszego FanPage’a
 8. Position – możemy wybrać czy slider ma się pojawiać po lewej czy po prawej stronie okna przeglądarki. By uniknąć interakcji z suwakiem pionowym strony zalecamy wybrać lewą stronę.
 9. Tab position – wybieramy pozycję grafiki slidera – top – czyli na górze strony, middle- po środku i bottom – na dole strony. Z uwagi na różne rozdzielczości ekranu najczęściej stosowane jest top lub middle. Ale to już kwestia gustu.
 10. Tab design – tu możemy sobie wybrać jak ma wyglądać nasza grafika slidera.
 11. Border width – szerokość ramki dookoła slidera.
 12. CSS z-index – parametr CSS który pomaga nam umieścić slider na wierzchu wszystkich warstw strony. Najogólniej im wyższa wartość tym bardziej “na wierzchu” strony znajduje się element.

Zainteresowanych zapraszam do poszperania na Googlu – “CSS z-index”. Do naszych celów standardowo wystarcza wartość 1000 która w większości przypadków się sprawdzi.
Po zapisaniu konfiguracji na głównej stronie naszego bloga pojawi się przy krawędzi strony grafika slidera.
OK to już mamy powiązane naszego bloga z FB.  W kwestii uzupełnienia informacji o wtyczce. Przytoczony tu opis wtyczki dotyczy jej wersji bezpłatnej – podstawowej, umożliwiającej powiązanie bloga z FB, większe możliwości ma wersja płatna. Ale… to już inna historia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 
Dyskusja
 
0
Would love your thoughts, please comment.x