POMOC TECHNICZNA: +48 606 85 73 04

Wirtualne Asystentki, a WordPress

Wirtualne Asystentki, a WordPress
wirtualna_asystentka

Trend, a raczej kompetencja web designu, jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych na rynku pracy w zakresie administracji biurowej. Wykorzystują to całkiem nieźle Wirtualne Asystentki (WA), które w swoich katalogach ofert w większości przypadków, oferują klientom możliwość wykonania strony www.

Znajomość CMS-a jest cenioną umiejętnością – obecnie, chyba nie ma firmy działającej w zakresie biznesu online, która nie miałabym strony www. To jest po prostu niewyobrażalne! Dlatego też, popyt na usługi wykonywania stron w oparciu o proste systemy, jak m.in. WordPress, jest wysoki.

Koszty budowy stron

Analizuję branżę WA już od dłuższego czasu, i od samego początku w temacie budowy stron przewija się jeden wątek – cena wykonania strony. A dokładniej rzecz ujmując, nieadekwatność ceny wykonawstwa strony względem jego projektu.

Z jednej strony, wynika ona z postawy niedoświadczonych WA, które dopiero szukają swojej ścieżki kariery, i nie są do końca przekonane, czy WordPress jest tym, co pociąga je najbardziej. Z drugiej strony, tworzą one niebezpieczne sytuacje, które nie do końca przemyślane, mogą zniszczyć wizerunek firmy. Chodzi tutaj o brak merytorycznego przygotowania do budowania stron www.

Początkujący przedsiębiorcy kierują się niejednokrotnie zasadą ograniczonych finansów. Chcą mieć wszystko, ale niskim kosztem. To również tyczy się strony www – strona przecież “być musi”, ale nie za tysiące monet. Kto da taniej?

Niejednokrotnie widziałam na facebooku oferty wykonania stron za 500 zł, 1000 zł. Na moje pytanie… ok, zarzut – że taka strona po prostu nie może powstać, ponieważ koszty elementów składowych są droższe od wyceny, widziałam komentarze, że ktoś buduje sobie portfolio i zrobi stronę za darmo, żeby tylko hosting i domena się opłaciły…

No cóż, można i tak, ale nigdy w życiu nie polecę takiej usługi nikomu. Powód tego jest przynajmniej jeden – odpowiedzialność.

Kiedy ktoś przychodzi do mnie i w dobrej wierze chce zmówić bardzo ważny, nieraz kluczowy element swojego biznesu, czyli stronę www, muszę dochować wszelkich starań, aby była ona wykonana zgodnie ze sztuką web designu oraz bezpieczeństwa. Daję na to klientowi gwarancję wykonania i poprawności działania. Firmuję to swoją marką i dobrą opinią.

Co w zamian daje osoba, która zrobi stronę tanio i wraz z jej oddaniem, zniknie, ulotni się, wyparuje?

Podobno w dobie sieci społecznościowych nic nie ginie – zawsze jednak można zmienić awatar, przyjąć nick name i być kimś zupełnie innym, niż kilka chwil wcześniej. A klient ze swoją stroną za 500 zł zostaje na przysłowiowym lodzie.

Jak wybrać wykonawcę

Nazwać się “Wirtualną Asystentką” może obecnie każdy. Jak to zweryfikować, zanim zaufa się takiej osobie w ciemno?

 1. sprawdź kilka ofert, nie decyduj się na pierwsze napotkane w internecie ogłoszenie,
 2. dołącz do grup na facebooku zrzeszających wirtualne asystentki i cyfrowych nomadów;
 3. zamieść na tych grupach ogłoszenie o zleceniu wykonania strony – podaj najwięcej szczegółów, ile możesz;
 4. zadawaj pytania – im ktoś lepiej i konkretniej odpowiada, są szanse, że zna się na temacie;
 5. jeśli coś budzi Twoją wątpliwość – poproś o wyjaśnienie, zapytaj też o to w internecie na formach tematycznych;
 6. weryfikuj kwestie ceny – nie bierz oferty za 500 zł, ani za 5 000 zł, jeśli chcesz mieć prosty landing page!
 7. wybierz kilka osób, które wydają Ci się wiarygodne, sprawdź w historii facebooka ich wpisy – poznasz ich styl działania i legendę, jaką o sobie pisali;
 8. sprawdź ich strony www – jeśli nie mają swojej strony, a oferują taką usługę …. – coś tu nie gra…;
 9. poproś o przykładowe strony, jakich są autorami;
 10. zweryfikuj, czy Twój potencjalny wykonawca dotrzymuje słowa, umie planować swój czas, słucha Twoich potrzeb i doradza Ci, a nie tylko próbuje przeforsować swoje pomysły;
 11. zapytaj o gwarancje bezpieczeństwa strony i naukę obsługi zaplecza;
 12. dopilnuj, aby stosowane na stronie elementy były aktualne!!!

Cała armia asystentek

Aby na koniec nie zostawiać Cię z wątpliwościami, uczciwie napiszę, że w morzu przeciętności jest cała armia wiarygodnych i rzetelnych dziewczyn, które znają się na swojej pracy. Możesz je znaleźć za pomocą powyższych punktów, jak i pozostałych możliwości, jakie daje internet.

Jeśli szukasz wykonawcy strony www i koniecznie chcesz, aby zrobiła to wirtualna asystentka, przejrzyj pod tym kątem LinkedIn, Instagram, zapytaj o to także wyszukiwarki internetowe, oraz stronę www “wpzlecenia“.

Podpowiem Ci, że wirtualna asystentka jest dla Ciebie dobrą opcją również dlatego, że możesz jej zlecić zarządzanie tą stroną. Wiele dziewczyn oferuje nie tylko wykonawstwo, ale też zarządzanie treściami, wykonywanie wpisów, integracje ze sklepami, społecznościami. Musisz tylko dobrze zorientować się w zakresie swoich potrzeb, i ofert WA, a jeżeli wiesz, że nie masz cierpliwości do samodzielnego działania z WordPress’em, to wskazane wyjście jest dla Ciebie najlepszą opcją.

Jeśli szukasz wsparcia w budowie strony i nadal nie czujesz się pewnie – przecież jest to spory wydatek i wiąże się on z wieloletnią strategią Twojej firmy – zapraszam Cię na darmową konsultację. Ja również budowałam strony www – mam więc wiedzę na ten temat. Jeśli potrzebujesz konsultacji – napisz do mnie. Na pewno będziesz wtedy bardziej swobodnie poruszać się w wirtualnym świecie WordpPress’a.

Zapraszam do kontaktu przez moją stronę: www.joannasi.pl

Innym wyjściem jest też opcja szkoleń, jaką oferuje wordpress.edu.pl – pełną ofertę znajdziesz w zakładce “Indywidualne warsztaty WP“. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla osób, które chcą konkretnej wiedzy od praktyków, osób działajacych w branży WP od wielu, wielu lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 
Dyskusja
 
0
Would love your thoughts, please comment.x