POMOC TECHNICZNA: +48 606 85 73 04

Wysokiej jakości szablony WordPress pod portfolio artystyczne

Wysokiej jakości szablony WordPress pod portfolio artystyczne
wall_base

Kilka dni temu znajomy fotograf ślubny zapytał mnie czy mam jakieś ulubione zbajerowane szablony WordPress’a które mógłbym mu polecić pod jego portfolio. No i miałem problem. Zauważyłem, że w mnogości szablonów trudno znaleźć coś naprawdę efektownego i jednocześine spełniającego oczekiwania np. fotografa. Bardzo często szablony są do siebie bardzo podobne i tylko tak naprawdę efektowność fotografii w szablonie powoduje, że wybieramy ten a nie inny. Fotografie sprzedają. Zatem spróbuję chłodnym okiem spojrzeć na kilka przykładowych.

Opisane poniżej 5 szablonów jest moim subiektywnym wyborem, ale mam nadzieję, że spowodują, iż choć niektórym dokładniej się przyjrzycie.

Co zatem wpłynęło na mój wybór i jakie wymagania musiał spełnić szablon bym uwzględnił go jako szablon pod foto-portfolio.

  • dobre prezentowanie fotografii (np. fotografia pełnoekranowa, efektowny slider) fotografia powinna być wyeksponowana, ale też mieć “dobre sąsiedztwo”
  • możliwość prezentowania portfolio
  • formularz kontaktowy
  • fotoblog
  • efektowne połączenie w/w funkcjonalności w całość

No i dodatkowy element:

  • możliwość prezentowania galerii w fotoblogu

Element ten jednak nie jest konieczny z uwagi na wiele dostępnych rozwiązań w postaci wtyczek.

No i musiał mieć jeszcze jedną właściwość… musiał mi się spodobać 🙂

Zatem zaczynamy:

Darmowe szablony WordPress’a:

1. LENSA

http://demo.colorlabsproject.com/lensa/

 

lensa
Przykład klasycznego prostego ale zarazem eleganckiego szablonu bazującego na pełnoekranowej fotografii i sliderze jQuery. Dodatkowym atutem jest wstępne zoptymalizowanie pod kątem SEO jak i zaimplementowanie shortcode’ów co znacznie ułatwia dodawanie elegancko wyglądających wpisów.

 

2. Viewport

http://labs.paulicio.us/viewport/

viewport

 

Bardzo ascetyczny  i ciekawy sposób przedstawienia portfolio fotograficznego. Mimo ubogiej nawigacji szablon ten cechuje właściwe rozłożenie akcentów. Portfolio fotografa przyciągać ma fotografiami nie tekstem, zatem eksponowanie fotografii powinno być na pierwszym miejscu. I tak właśnie jest w przypadku tego szablonu.

3.FOTOLIO

http://demo.wordspop.com/fotofolio-landscape/

fotofolio

Klasyczny szablon dla tych którzy lubią prezentować fotografię, nie lubiąc jednocześnie zbyt wiele pisać. Właściwie  dobrana kolorystyka dobrze eksponuje fotografie, niestety tutaj trochę szwankuje forma prezentacji galerii, ale na szczęście można to zrekompensować odpowiednimi wtyczkami.

4. Wall base

http://www.freewpthemes.com/free-wordpress-themes/wallbase-144473553/

wall_base

Szablon zarówno dla fotografów przyrody, jak i … fotografów ślubnych. Pełnoekranowy szablon ze sliderem wykonany z dbałością o szczegóły. Ciekawa alternatywa dla płatnych szablonów dla fotografów weselnych.

5. Shuttershot

http://www.fabthemes.com/get/Shuttershot.zip

shuttershot

Często wykorzystywany przez nas jako dydaktyczny szablon portfolia dla fotografów. Efektowna nawigacja połączona z pełnoekranowym sliderem. Wykorzystuje technologię AJAX stąd wymaga w miarę szybkiego łącza od internauty, jednak w zamian dostarcza ciekawych wrażeń estetycznych
To kilka moich faworytów z grupy bezpłatnych szablonów. Oczywiście mają one z uwagi na swoją cenę, a właściwie jej brak, sporo ograniczeń, jednak są idealne na początek by samodzielnie przedstawić swoje portfolio światu. A w miarę poznawania możliwości WordPressa z czasem warto zainwestować w komercyjne szablony… ale o kolejnym moim subiektywnym wyborze komercyjnych szablonów już niebawem.

Tym czasem zapraszam do dyskusji…

Jakich ciekawych darmowych szablonów Wy używacie w Waszych fotoblogach czy portfoliach?
Jeśli podoba Ci się ten wpis udostępnij go dalej… a z pewnością tematykę będziemy kontynuować :).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janunsz Kamiński
9 września 2016 17:18

Kilka darmowych szablonów można pobrać jeszcze na stronie http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/

 
Dyskusja
 
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x