POMOC TECHNICZNA: +48 606 85 73 04

Jak świadomie podnieść pozycję swojej strony – czynniki SEO cz. 1

Jak świadomie podnieść pozycję swojej strony – czynniki SEO cz. 1
abc_gielda

Każdy z prowadzących stronę internetową prędzej czy później napotyka na problem związany z pozycją. Czy faktycznie można wpłynąć na pozycję w wyszukiwaniu w Google’u nie zlecając wykonania popularnej obecnie usługi pozycjonowania jakiejś firmie zewnętrznej? Co jest najczęstszą przyczyną  tego, że pozycja naszej strony jest niska?

Odpowiedzią na większość problemów z pozycją jest… świadomość i wiedza.
WordPress jako jeden z niewielu systemów CMS jest niejako z natury “lubiany” przez Google. Zatem jeśli chcemy wykorzystać jego wszystkie zalety, musimy przestrzegać pewnych reguł i wykorzystać pluginy, które mogą nas wspomóc w tworzeniu użytecznej i zoptymalizowanej treści.

Pluginy, w które warto się zaopatrzyć to przede wszystkim WordPress SEO. Plugin, który dostarczy nam informacji niezbędnych do optymalizacji tekstu by właściwie (czyli zgodnie z naszym oczekiwaniem) był potraktowany przez Googla.

Generalnie mamy ogromny wpływ na czynniki SEO “on-site” wpływające na pozycję strony.

Z uwagi na to, że algorytm odpowiedzialny za wyszukiwanie i pozycję w Googlu wciąż ewoluuje, najlepszym sposobem na zabezpieczenie sobie stabilnej pozycji, jest zapewnienie właściwej treści na stronie, oprócz tego powinno się korzystać ze wskazówek takich ekspertów jak choćby Searchmetrics.

Ostatnimi czasy ten właśnie portal opublikował zestawienie najistotniejszych czynników zewnętrznych, które mają wpływ na pozycję strony, a na które my możemy mieć jakiś wpływ. Warto zwrócić uwagę na pierwsze czynniki, czyli social media – G+ i Fb.  Sporo czynników Facebooka jest tu branych po uwagę, zarówno “lubię to” jak i udostępniania czy komentarze. Zatem w najbliższych naszych rozważaniach o świadomym wpływaniu na pozycję skupimy się na samodzielnym wpływie na poszczególne czynniki.

strona-www-czynniki-searchmetrics

Póki co polecam jeszcze lekturę pełnego rankingu opublikowanego na Searchmetrics 
Jeśli natomiast nie chcesz przegapić następnego artykułu z serii świadomego podnoszenia pozycji… zapisz się na newslettera.

Oczywiście nikt poza Googlem nie zna tak naprawdę jakie znaczenie mają poszczególne czynniki. Jednak przytoczony wyżej ranking jest efektem wielu testów i obserwacji autorów. Zatem nikt nie może zagwarantować że zwrócenie uwagi na konkretny czynnik, wpłynie znacząco na pozycję… choć z pewnością nie wpłynie na nią negatywnie:)

Zapraszam do własnych eksperymentów i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami poniżej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 
Dyskusja
 
0
Would love your thoughts, please comment.x