POMOC TECHNICZNA: +48 606 85 73 04

Social Media… jak sobie ułatwić życie

Social Media… jak sobie ułatwić życie
Social Media

Niedawno pisałem o 2 narzędziach oszczędzających czas w publikowaniu w  Social Mediach. Dziś kolejna dawka ciekawych narzędzi wspomagających i usprawniających nasze działania w Social Mediach.

Social Media Image Maker 

Tworząc profile na FB, Tweeterze, G+ czy Vimeo często mam problem z określeniem optymalnych rozmiarów grafiki. Do niedawna robiłem to metodą prób i błędów, ale przeważnie grafika nie wyglądała tak, jakbym tego oczekiwał.

Ze sporą pomocą przychodzi tu strona : Social Media Image Maker, przycinająca grafikę pod parametry konkretnych social mediów.

Każdy z portali posługuje się inną rozdzielczością, więc dla każdego musimy generować grafiki o dedykowanych parametrach. Strona ta ma różne definicje elementów profilu. Możemy przyciąć fotkę pod cover foto, albo pod udostępnienie w poście. Dodatkowym atutem jest możliwość prostej edycji naszej grafiki tzn wyostrzenie, kontrast czy nałożenie filtra.

Tak obrobioną grafikę możemy od razu udostępnić na profilu lub też zapisać na dysku.

Social-Media-Image-Maker

A jeśli jesteśmy już przy Facebooku.

Post Picker

Chcąć „ożywić” fanpage, często organizujemy np. jakieś konkursy na osi czasu. Organizacja konkursu, a właściwie jego nadzorowanie i późniejsza analiza wyników często przysparza wielu problemów.  Firma Fanpoint stworzyła aplikację która znacznie ten proces ułatwia. Daje nam możliwość porządkowania odpowiedzi konkursowych według różnych czynników m.in: wg. liczby polubień, słów kluczowych, użytkowników czy daty dodania. Jak przystało na dobre narzędzie analityczne, umożliwia też pobranie wyników i ich import do arkusza kalkulacyjnego.

PostPicker

I na koniec jeszcze mały „rodzynek” 😉

Z pewnością widziałeś na różnych stronach i nie tylko, infografiki – raporty w których znajduje się wiele danych liczbowych prezentowanych w formie wykresów słupków czy diagramów kołowych….
Piktochart znacząco ułatwia tworzenie infografiki, a co najważniejsze zaproponuje rozłożenie treści w sposób przejrzysty i czytelny. A wiadomo że dobrze wykonana infografika w ciekawym temacie może stać się dobrą wizytówką firmy z uwagi na wirusową naturę rozprzestrzeniania się po Sieci. Zatem może czas się przyjrzeć poważniej i temu narzędziu?

PiktoChart

Jeśli masz swoje jakieś ulubione narzędzia, które pomagają Ci w systematycznym i zorganizowanym stopniu zarządzać Twoimi social mediami to podziel się opinią w komentarzach:)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 
Dyskusja
 
0
Would love your thoughts, please comment.x